Ukrainian Russian English

Новини / Події

Сонячна електростанція ТОВ «Акванова Девелопмент» в селі Шаланки, Закарпатської області

ТОВ "Акванова Девелопмент", клієнт Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), звернулося до ЄБРР з метою отримання фінансування для будівництва сонячної електростанції із встановленою потужністю 3,5 МВт поблизу села Шаланки Виноградівського району Закарпатської області.

ЄБРР проаналізував екологічні та соціальні аспекти проекту та надав допомогу компанії у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань. За посиланнями нижче - План взаємодії із зацікавленими сторонами  (SEP) та нетехнічне резюме проекту (NTS) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

SEP

NTS

Сонячна електростанція приватної компанії "Інгулець Енерго – 2"

Приватна компанія "Інгулець Енерго – 2" звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва сонячної електростанції.

ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану взаємодії із зацікавленими сторонами  (SEP), та нетехнічного резюме проекту (NTS) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

SEP

NTS

Сонячна електростанція приватної компанії "Грін Агро Сервіс"

Компания "Грін Агро Сервіс" обратилась в ЕБРР с заявкой на финансирование проекта солнечной электростанции в Рыково. Ниже представлены нетехническое описание проекта и план работы с заинтересованными сторонами.

NTS

SEP

Annex A 

Annex B

Сонячна електростанція компанії «Екотехнік Широке» - нетехнічне резюме

Приватна компанія " Екотехнік Широке" звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва сонячної електростанції із встановленою потужністю 6,97 МВт поблизу с. Шестірня Широківського  району Дніпропетровської області.

ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану дій в екологічній і соціальній сфері (ESAP), Плану взаємодії із зацікавленими сторонами  (SEP), та нетехнічного резюме проекту (NTS) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

NTS

SEP

USELF ОТРИМАЛА ДВОХСОТУ ЗАЯВКУ НА ФІНАНСУВАННЯ!

У березні 2018 року Програма фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) отримала двохсоту заявку на фінансування проекту з відновлюваної енергетики. Це є сонячний проект потужністю 30 МВт на півдні України. Група технічної підтримки USELF розпочала процес розгляду заявки та очікує в перспективі на зростання виробництва електричної енергії на сонячних електростанціях України! Від початку діяльності USELF 10 жовтня 2010 року Програма отримала двохсоту заявку на фінансування проектів із відновлюваної енергетики, які пройшли через процедуру попереднього розгляду. Низку таких проектів було відібрано для фінансування  ЄБРР та Фондом Чистих Технологій. Станом на кінець березня 2018 року сума підписаних кредитних угод складає 136,65 млн. Євро. Проекти з відновлюваної енергетики (13) загальною потужністю 148,6 МВт включають: 2 проекти малої гідроенергетики,  2 вітряних проекти, 3 проекти з використанням біомаси/біогазу, а також 6 сонячних проектів. Впровадження проектів відновлюваної енергетики сприяє зменшенню викидів CO2 та має позитивний вплив на ринок праці в Україні. Наступні 8 проектів знаходяться в портфелі проектів USELF у активній розробці та будуть розглянуті до кінця червня 2018 р.

ЄБРР ФІНАНСУЄ ТРИ НОВІ СОНЯЧНІ ПРОЕКТИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЄБРР та Фонд Чистих Технологій надають фінансування групі приватних українських компаній KNESS для будівництва трьох сонячних електростанцій у Вінницькій області в межах Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF). Кредитну угоду підписано 02.03.2018.

Девелопер проекту - група компаній KNESS - є приватною українською компанією, яка спеціалізується на розробці, будівництві та експлуатації сонячних електростанцій на території України, Станом на сьогодні, група компаній KNESS ввела в експлуатацію низку сонячних станцій загальною потужністю  157 МВт.

Ділянки проектів розташовані: у північній частині  селища  Дашів, на відстані 3 км на північний захід від села Петрашівка Тульчинського району,  та у східній частині міста Погребище. На трьох сонячних електростанціях – с. Дашів (10,86 МВт), с. Петрашівка (11,41 МВт) та м. Погребище (11,5 МВт) буде встановлено 125,092 фотоелектричних модулі, які вироблятимуть близько 39000 мегават-годин електроенергії на рік. Електроенергія буде продаватися в мережу згідно «зеленого» тарифу

Внаслідок використання відновлюваної сонячної енергії проект буде мати значні екологічні переваги порівняно з іншими видами виробництва енергії, такими як використання викопних видів палива (газ, вугілля) або ядерної енергії. Це сприятиме скороченню викидів парникових газів (очікуване щорічне скорочення викидів складає 30 000 тон CO2 на рік),  створенню нових робочих місць, та підвищенню надійності енергозабезпечення в регіоні.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЖЮЛЬЄНА МОДІ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЕНЕРГЕТИЧНОМУ ФОРУМІ

З 27 лютого по 1 березня 2018 року у Києві відбувся Український енергетичний форум. У триденній програмі Форуму  прийняли участь вищі посадові особи сектора енергетики  та старші посадові особи Європейського Союзу.

На Форумі обговорювались наступні головні питання: реформи енергетичного ринку України та інтеграція до Європейської енергетичної системи, нові стратегії енергетичного ринку, розвиток енергетичної інфраструктури та накопичення енергії, електроенергетичний сектор (реформи, лібералізація, інтеграція до Європейської  енергетичної системі), а також нові ідеї, нові інвестори та нові проекти у секторі відновлюваної енергетики.

Жюльєн Моді, старший банкір енергетичного сектору, керівник Центральної та Східної Європи, ЄБРР, ознайомив із діяльністю ЄБРР в енергетичному секторі та секторі відновлюваної енергетики в Україні. ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні та в енергетичному секторі  зокрема. Основними напрямками діяльності ЄБРР є фінансування економічно доцільних проектів, які мають потенціал для залучення приватних інвесторів, покращення базових умов для інвесторів, підтримка діалогу з питань розвитку енергетичного сектора, а також підтримка реформи корпоративного управління. У секторі відновлюваної енергетики ЄБРР інвестував у розвиток п’яти сонячних проектів (43 млн. Євро, загальна потужність - 56 Мвт); трьох вітряних проектів (44 млн. Євро, загальна потужність – 69 Мвт) та трьох проектів із використанням біомаси (27 млн. Євро, загальна потужність – 22 Мвт). Відбір проектів та оцінка інвестицій були здійснені в межах  Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF).

Презентацію (англійською мовою ) можна скачати тут:

 

 

Сонячна електростанція компанії «КНЕСС Груп» - нетехнічне резюме

Група приватних українських компаній КНЕСС ("КНЕСС Груп") звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва трьох сонячних електростанцій  поблизу с. Дашів (10,86 МВт), с. Петрашівка (11,41 МВт) та с. Погребище (11,5 МВт) у Вінницькій області.

ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів (ESAP), Плану залучення зацікавлених сторін (SEP) та нетехнічного резюме проекту (NTS) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

NTS

SEP

Сонячна електростанція компанії «Енергопарк Яворів» - нетехнічне резюме

Приватна компанія "Енергопарк Яворів " звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва сонячної електростанції із встановленою потужністю 36 МВт поблизу с. Терновиця Яворівського району Львівської області. ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НТР) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ є оглядом запропонованих планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також містить відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту.

NTS (ukr)

SEP (ukr)

Відкриття вітроелектростанції «Старий Самбір-2» у Львівській області

26 жовтня 2017 року у Старосамбірському районі на Львівщині компанія “Карпатський вітер” (група компаній Еко-Оптіма) офіційно відкрила нову вітрову електростанцію “Старий Самбір-2”.

Вітроелектростанція потужністю 20,7 МВт складається із 6 вітротурбін компанії ВЕСТАС (Vestas) номінальною потужністю 3,45 МВт кожна. Річне виробництво електроенергії планується близько 56 млн кВтгод.

Електроенергія, яку виробляє вітроелектростанція "Старий Самбір-2", надходить по лінії електропередачі 35 кВ на підстанцію 110/35/10 кВ “Старий Самбір-Тяга” Львівської залізниці і продається за «зеленим» тарифом державному підприємству «Енергоринок».

Проект вітроелектростанції здійснений компанією “Карпатський вітер” спільно з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), Фондом Чистих Технологій (CTF), Інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (IFU) та “Північною екологічною фінансовою корпорацією” (NEFCO) у межах програми USELF. Вартість проекту – 34 млн. євро.

Фото ВЕС "Старий-Самбір-2"

 

 

Відкриття другої черги вітроелектростанції «Старий Самбір-1» у Львівській області за фінансування ЄБРР

7 жовтня 2016 року на Львівщині у Старосамбірському районі була офіційно відкрита друга черга вітроелектростанції "Старий Самбір-1" львівської приватної компанії Еко-Оптіма. Перша черга почала працювати ще у лютому 2015 року, коли перші дві вітротурбіни виробництва датської компанії Vestas були приєднані до об'єднаної енергосистеми України.

Вітроелектростанція загальною потужністю 13,2 МВт зараз складається з 4 вітротурбін V112 номінальною потужністю 3,3 МВт кожна. Висота вітроустановок 119 м, діаметр ротора 112 м. Робочий діапазон вітрових швидкостей знаходиться у межах 3 - 25 м/с.

Після підключення другої черги річне виробництво електричної енергії складе 32 млн. кВт*годин. Електроенергія, яку вироблятиме вітроелектростанція "Старий Самбір-1", надходитиме по лініях 35 кВ на підстанцію 110/35/10 кВ Львівської залізниці і продаватиметься за «зеленим» тарифом державному підприємству «Енергоринок».

Ще одним результатом цього проекту буде зменшення викидів СО2. В умовах України робота вітроелектростанції зможе запобігти викидам в атмосферу близько 27 тисяч  тон СО2 щорічно.

Проект вітроелектростанції реалізований компанією Еко-Оптіма спільно з Європейським Банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій у межах програми USELF. Вартість проекту − 20,5 млн. євро.

Фото ВЕС "Старий-Самбір-1" 

Сонячна електростанція компанії «Ренджи Сарата» - нетехнічне резюме

Приватна компанія ТОВ "Ренджи Сарата" звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва сонячної електростанції із встановленою потужністю 9,5 МВт поблизу м. Шаргород Вінницької області. ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НТР) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ є оглядом запропонованих планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також містить відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту

NTS (ukr)

ESAP (ukr)

SEP (ukr)

 

Проект будівництва міні-ГЕС компанією ТОВ «Гідропауер» на річці Чечва в Івано-Франківській області, Україна - нетехнічне резюме

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гідропауер» звернулося до Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) з метою отримання часткового фінансування будівництва міні-ГЕС на річці Чечва в Івано-Франківській області, Україна з проектною потужністю 999 кВт.

ЄБРР здійснив комплексний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідних документів із екологічних і соціальних питань, а саме Плану дій в екологічній і соціальній сфері (ESAP), Плану залучення зацікавлених сторін (SEP) та нетехнічного резюме проекту з викладенням екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ містить огляд запропонованих планів, викладених у спрощеному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту.

NTS

 

Проект будівництва малої гідроелектростанції «Нижній Бистрий» компанією «Акванова Девелопмент» - нетехнічне резюме

Приватна компанія «Акванова Девеломпент» звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва малої гідроелектростанції встановленою потужністю 2 МВт на річці Ріка Хустського району Закарпатської області.

ЄБРР здійснив комплексний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідних документів із екологічних і соціальних питань, а саме Плану дій в екологічній і соціальній сфері (ESAP), Плану залучення зацікавлених сторін (SEP) та нетехнічного резюме проекту з викладенням екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ містить огляд запропонованих планів, викладених у спрощеному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту.

NTS (ukr)

 

Вітряна електростанція компанії «Карпатський вітер» - нетехнічне резюме

Приватна компанія ТОВ "Карпатський вітер" звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва вітряної електростанції із встановленою потужністю 20,7 МВт у м. Старий Самбір Львівської області. ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НТР) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ є оглядом запропонованих планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також містить відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту

NTS (ukr)

ЄБРР ФІНАНСУЄ ВЕЛИКИЙ БІОГАЗОВИЙ ПРОЕКТ В УКРАЇНІ

Фінансування обсягом €7 мільйонів у рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні

02.07.2014  Європейський Банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) організовує програму фінансування об'ємом до €7,1 млн. для будівництва і введення в експлуатацію біогазової установки потужністю 2,25 МВт на базі Рокитнянського цукрового заводу в Київській області. Ця установка стане найбільшим об'єктом такого типу в країні. Генерована нею електроенергія відпускатиметься в енергосистему країни за погодженим "зеленим" тарифом.

Цим проектом Банк продовжує підтримку розвитку генерації енергії з альтернативних джерел в Україні, яка стає усе більш важливою для енергетичної безпеки країни. Організований Банком пакет фінансування включає 10-річний кредит ЄБРР на суму до €5,07 млн. і 15-річний кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму до €2,03 млн.

Біогазовий проект в Рокитному фінансується у рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) - інвестиційної програми обсягом €140 млн. (€100 млн. від ЄБРР і €40 млн. від ФЧТ), метою якої є надання фінансування місцевим приватним підприємствам, що бажають інвестувати кошти в невеликі проекти відновлюваної енергетики в Україні. Стратегічна екологічна оцінка проекту в Рокитному фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

ФЧТ був заснований в 2008 р. з метою надання країнам з середнім рівнем доходу підтримки у впровадженні технологій відновлюваної енергетики і енергоефективності, які мають високий потенціал мінімізації викидів парникових газів в довгостроковій перспективі. ФЧТ вже фінансує програми в 15 країнах і одному регіоні. Він є найбільшим діючим багатостороннім інструментом кліматичного фінансування.

Цей проект є частиною програми оперативного реагування ЄБРР в Україні, спрямованій на підтримку реального сектора місцевої економіки. Банк планує інвестувати в Україну близько €1 млрд. в рік. Об'єм інвестицій за період з лютого 2014 р. вже перевищив €500 млн.

ЄБРР є найвагомішим фінансовим інвестором в Україні. За станом на 1 травня 2014 р. Банк узяв на себе зобов'язання відносно надання €8,4 млрд. ($11, 5 млрд.) у рамках 327 проектів в країні.

 

ЄБРР ВИДІЛЯЄ НОВЕ ФІНАНСУВАННЯ ПРОЕКТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ

Додаткове фінансування у розмірі 70 млн. євро для Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні

27.06.2014 Європейський Банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) почав здійснення 2-ої фази Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF), призначеної для сприяння розвитку усіх форм генерування електроенергії в Україні, що є важливим з точки зору забезпечення енергонезалежності України. Додаткове фінансування у розмірі 70 млн. євро для інвестиційного механізму буде надано ЄБРР і Фондом Чистих Технологій (ФЧТ), що у загальній сумі складе 140 млн. євро.

Враховуючи високий попит на фінансування проектів відновлюваної енергетики у рамках USELF, ЄБРР і ФЧТ вирішили подвоїти свій початковий внесок у розмірі 70 млн. євро, які були внесені в 2009 році. Програма USELF продовжуватиме фінансування проектів малої гідроенергетики, вітроенергетичних проектів, проектів з використанням енергії сонця, біомаси і біогазу. Вироблена в результаті реалізації таких проектів електроенергія продаватиметься в національну енергосистему за "зеленим тарифом". Окрім фінансової підтримки USELF також надаватиме технічну підтримку проектів відновлюваної енергетики, що надається Шведським Агентством міжнародного розвитку (SIDA).

У рамках USELF було здійснено початкове фінансування без права регресу невеликих проектів відновлюваної енергетики в Україні.

Програма USELF зміцнила економічну ситуацію в секторі відновлюваної енергетики України шляхом просування відповідної політики в області відновлюваної енергетики і нарощування потенціалу в області розробки ВДЕ-проектів.

На сьогодні за підтримки USELF здійснено кредитне фінансування безпосередньо ЄБРР восьми проектів з використанням відновлюваних джерел енергії. До них відносяться проекти з використанням енергії біогазу, біомаси, води, вітру і сонця. Три проекти вже введені в експлуатацію.

Програма USELF - 2, яка має у своєму розпорядженні значний портфель проектів і діятиме приблизно 3 роки, продовжить підтримку довгострокового стійкого розвитку сектора відновлюваної енергетики України. Це особливо важливо з урахуванням недостатності джерел фінансування ВДЕ-проектів з боку приватних банків.

USELF - це ефективна модель ЄБРР, яка добре зарекомендувала себе і вже діє в країнах Східної Європи, Центральної Азії і Кавказу.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За станом на 1 травня 2014 року Банк узяв на себе зобов'язання відносно надання 8,4 млрд. євро (11,5 млрд. US$) у рамках 327 проектів в Україні.

 

У Києві відбувся офіційний запуск другої фази USELF-2

27.06.2014 У Києві відбувся захід, присвячений офіційному початку другої фази USELF. USELF-2 включає в себе додаткове фінансування в обсязі 70 млн.євро, що загалом складе 140 млн.євро для інвестиційного механізму ЄБРР, створеного для фінансування проектів з відновлюваної енергетики. У заході взяли участь більше 90 представників українських і міжнародних девелоперов, інвесторів, консультантів, організацій, асоціацій, експерти і учасники міжнародного ринку відновлюваної енергетики.

Семінар відкрився виступом д-ра Сергія Масліченка, представника Департаменту енергоефективності і зміни клімату ЄБРР, який поінформував учасників щодо цілей та фактичних результатів першої фази USELF, що здійснювалась з осені 2010 р. по квітень 2014 р. Він також зупинився на загальному підході ЄБРР до розвитку енергетичного сектора України та, зокрема, сектора відновлюваної енергетики. 

Ольга Ерьоміна, представник Департаменту енергетики ЄБРР, інформувала учасників про формат, можливості та завдання USELF-2.

Керівник програми USELF-2 Тіно Малер, Fichtner GmbH&Co KG, здійснив огляд процедури подання заявок та повідомив про деталі USELF-2.

У своїй презентації Олексій Романов, старший експерт USELF з фінансових питань, компанія IMEPOWER, узагальнив 3,5-річний досвід діяльності команди USELF стосовно послідовності та обсягу дій девелоперів для фактичного отримання фінансування від ЄБРР.

Зіновій Козицький, спонсор вітроенергетичного проекту «Есо-Оптіма», поділився досвідом, який отримала його компанія у ході здійснення низки проектів будівництва об’єктів альтернативної енергетики у Карпатах.

Д-р Пітер Пінтц, представник німецької компанії Fichtner GmbH & Co KG, презентував видання «Посібника для девелоперів», який створила проектна команда USELF. Посібник на українській та англійській мовах призначений для розповсюдження серед українських та міжнарожних девелоперів та інвесторів, зацікавлених в інвестуванні в сектор альтернативної енергетики в Україні.

Під час заходу була проведена прес-конференція за широкої участі представників мас-медіа.

Виступи та презентації, що мали місце під час заходу, були високо оцінені аудиторією. В ході дискусії учасники отримали відповіді від представників ЄБРР та USELF на численні питання стосовно майбутньої діяльності USELF-2.

Презентація Тіно Малера (USELF) (rus)

Презентація Олексія Романова (USELF) (rus)

Презентація д-ра Пітера Пінтца (USELF) (rus)

Презентація Зіновія Козицького (Еко-Оптіма)

Фотографії заходу, присвяченого офіційному початку другої фази USELF-2

Посібник для девелоперів

 

ЕБРР ПРОДОЛЖАЕТ ПОДДЕРЖИВАТЬ РАЗВИТИЕ ВОЗОБНОВЛЯЕМОЙ ЭНЕРГИИ В УКРАИНЕ

Программа финансирования альтернативной энергетики в Украине (USELF) ЕБРР поддерживает сокращение выбросов парниковых газов

23.06.2014 Производить выгодные капиталовложения и вместе с тем содействовать защите окружающей среды является целью, к достижению которой стремятся многие предприниматели в странах операций ЕБРР. Однако слишком часто осуществление их бизнес-планов затрудняется отсутствием финансов, технологического ноу-хау и соответствующей нормативно-правовой базы.

Стратегия ЕБРР, направленная на поощрение участия частного сектора в инвестировании устойчивой энергетики, заключается в полномасштабном подходе, предоставляя финансирование, техническую поддержку и осуществляя диалог по вопросам разработки политики реформирования сектора и продвижения внедрения технологий выработки экологически чистой электроэнергии.

В Украине, например, импортируемые ископаемые виды топлива доминируют на энергетическом рынке, что имеет негативные экологические последствия. На получение единицы ВВП в Украине требуется почти в четыре раза больше энергии, чем в среднем в странах ЕС.

Во избежание этого, ЕБРР оказывает поддержку ВИЭ-проектам, направленным на сокращение выбросов парниковых газов посредством Программы финансирования альтернативной энергетики в Украине (USELF). USELF является инвестиционным механизмом объемом 140 миллионов евро для поддержки малых и средних проектов с использованием возобновляемых источников энергии, включая энергию воды, ветра, биомассы, биогаза и солнца.

Нарек Арутюнян, молодой управляющий директор компании Rengy Development, является одним из тех предпринимателей, которые воплотили «зеленые» бизнес-планы в жизнь. Его компания построила солнечную электростанцию возле села Пороги на юго-востоке Украины.

“Эта электростанция может обеспечивать электроэнергией более чем 2100 домашних хозяйств. Сокращения выбросов эквивалентны удалению 2000 автомобилей с дороги», сказал г-н Арутюнян, первопроходец на рынке возобновляемой энергии Украины.

«Это наш первый проект в секторе солнечной энергетики Украины. Когда мы начинали, не было профессионального консультирования, не говоря уже о банковском финансировании. ЕБРР предоставила нам и то, и другое».

Программа USELF частично финансируется ЕБРР (100 миллионов евро), с дополнительным финансированием в размере 40 миллионов евро от Фонда чистых технологий (ФЧТ), а также Глобальным экологическим фондом, которые профинансировали техническую поддержку в рамках Программы и продвижение политики в области возобновляемой энергетики. Спонсоры предоставляют активы для осуществления своих проектов.

«Консультанты помогли нам выполнить оценку возможного воздействия нашего проекта на окружающую среду и социальную сферу», объяснил г-н Арутюнян. 200 высокотехнологических фотоэлектрических панелей расположены на горном склоне, органично вписываясь в окружающую среду и не воздействуя на местную флору и фауну.

«Программа финансирования альтернативной энергетики в Украине (USELF) открывает рынок и повышает уровень национальных стандартов для возобновляемой энергетики», сказал старший менеджер ЕБРР Сергей Масличенко.

«Например, мы оказывали помощь в совершенствовании законодательства, в том числе в совершенствовании закона о «зеленом тарифе», который гарантирует покупку государством по льготному тарифу всей электроэнергии, выработанной частными девелоперами с использованием возобновляемых источников энергии».

Это не осталась незамеченной инвесторами, такими как г-н Арутюнян. «В последние годы мы заметили рост рынка солнечной энергии, и мы расширялись вместе с ним. Опираясь на наш успех на первоначальном этапе, мы смогли построить еще четыре объекта».

В ответ на растущий спрос и благодаря достижениям в осуществлении семи проектов, срок действия Программы USELF был продлен. Ее портфель инвестиционных проектов быстро увеличивается. «Принимая во внимание размер сельскохозяйственного сектора Украины, существует огромный потенциал для осуществления проектов по использованию биомассы и биогаза, а также солнечной энергии, благодаря хорошим уровням инсоляции», прокомментировал г-н Масличенко.

Дополнительную информацию (на английском языке) см. на веб-сайте:

www.ebrd.com/english/pages/news/press/2014/140623.shtml

 

 

Біогазова електростанція в смт Рокитне – нетехнічне резюме

Приватна компанія "Рокитнянський цукровий завод" звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування для будівництва біогазової електростанції із встановленою потужністю 2,25 МВт в смт Рокитне, Київської області. ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний  аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НТП) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ є оглядом запропонованих планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також містить відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту.

NTS (ukr)

ESAP (ukr)

USELF СПРИЯЄ РОЗВИТКУ СЕКТОРА ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В УКРАЇНІ

SEI Case Study: USELF

14.02.2014 Програма фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) є частиною ініціативи Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) у сфері сталої енергетики (SEI).

Здійснення Програми USELF як інвестиційного механізму ЄБРР в обсязі до 100 млн. євро розпочато у 2009 році. ЄБРР надано фінансування в обсязі 50 млн. євро, Фондом Чистих Технологій (ФЧТ) - 20 млн. євро, і 30 млн. євро – девелоперами. Технічна підтримка в обсязі US$ 8,45 млн. (що складає 6,62 млн. євро) фінансувалась за рахунок гранту Глобального Екологічного Фонду (GEF). Програма USELF успішно поєднала просування в Україні політики розвитку галузі відновлюваних джерел енергії та фінансову підтримку цього сектора, що розвивається, а також підтримку уряду України у зменшенні залежності країни від імпорту викопного палива.

Інвестиційна Програма USELF почала проектне фінансування без права регресу невеликих проектів відновлюваної енергетики з подальшим наданням комплексного пакету підтримки, включаючи просування в Україні політики розвитку галузі відновлюваних джерел енергії та нарощування потенціалу щодо розвитку проектів з відновлюваної енергетики. Ця технічна підтримка стала значною складовою успіху Програми USELF, який був би неможливим без вагомої підтримки з боку CTF та GEF. Своєю діяльністю USELF зміцнила економічні можливості приватних українських компаній, які хочуть інвестувати у проекти з відновлюваної енергетики в Україні, та сприяла розвитку проектів з ВДЕ в Україні.

Після затяжного старту, спричиненого повільним розвитком сектору відновлюваної енергетики в Україні, на сьогодні завдяки інвестиційному механізму USELF забезпечено підписання кредитних угод по семи проектам ВДЕ, включаючи проекти з біогазу та біомаси, проекти по малим гідроелектростанціям, вітряним та сонячним станціям.

Програма USELF майже повністю розмістила початкові виділені кошти, а пролонгація USELF забезпечить умови для використання фінансових коштів USELF, що залишились, протягом першої половини 2014 року. Приймаючи до уваги наявність значного портфеля проектів, які чекають на розгляд, та недостатність комерційних джерел фінансування сектора відновлюваної енергетики, розглядається можливість запуску 2-ї фази USELF на початку 2014 року. Використовуючи мультиплікативний ефект від виділення цих додаткових коштів USELF зможе продовжити підтримку довгострокового розвитку сектора відновлюваної енергетики шляхом надання фінансування протягом наступних 24-36 місяців.

Більш детально можна ознайомитись тут (англійською мовою):

www.ebrd.com/russian/pages/news/press/2014/140214a.shtml

SEI Case Study: Ukraine Sustainable Energy Lending Facility (USELF)

 

ЄБРР ВИДІЛЯЄ €15,5 МЛН. НА ФІНАНСУВАННЯ ПРОЕКТУ БУДІВНИЦТВА НАЙБІЛЬШОЇ В УКРАЇНІ ТЕС, ЩО ПРАЦЮЄ НА БІОМАСІ

Нова теплоелектростанція вироблятиме понад 120000 МВтг/рік екологічно чистої електроенергії та створить нові робочі місця

Європейський Банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) здійснює підтримку нових проектів із використанням альтернативних джерел енергії в Україні з метою диверсифікації та поліпшення надійності енергопостачання в країні. Одним із таких проектів є проектування, будівництво та експлуатація теплоелектростанції загальною потужністю 18 МВт, що працюватиме на біомасі, у смт Іванків Київської області. Пуск в експлуатацію біоенергетичної теплоелектростанції очікується в середині 2014 року.   

Нова теплоелектростанція, яка щорічно перероблятиме близько 210 000 тон деревної тріски, вироблятиме близько 121 000 МВтч електроенергії за рік. Вироблена електроенергія відпускатиметься до мережі по «зеленому» тарифу.

Новий клієнт ЄБРР ТОВ «Біогазенерго» - дочірнє підприємство української компанії EIG Engineering – постачатиме електроенергію населенню смт Іванків та сприятиме створенню більше ніж двохсот робочих місць у сільській місцевості, яка характеризується високим рівнем безробіття.

Впровадження цього проекту, який вже на першому етапі було визнано як найкращий «зелений» інвестиційний проект року в рамках ІІ Національного конкурсу “Green Awards Ukraine 2012”, слугуватиме початком широкомасштабної інвестиційної програми, здійснюваної  EIG Engineering.

Після успішного початку програми за підтримки ЄБРР компанія EIG Engineering планує будівництво п’яти подібних ТЕС загальною потужністю 50 МВт у північних регіонах України, які мають великі обсяги деревних відходів.

Новий проект отримання енергії із біомаси фінансується Програмою фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF), здійснюваною ЄБРР. USELF – це інвестиційний механізм ЄБРР обсягом 70 млн. євро (50 млн. євро від ЄБРР і 20 млн. євро від Фонду чистих технологій (ФЧТ)), призначений для надання фінансування приватним місцевим підприємствам, що бажають інвестувати кошти в проекти з відновлюваної енергетики в Україні. Технічна допомога у підготовці проектів, розробці нормативної бази і проведенні стратегічної екологічної оцінки фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

ФЧТ був створений у 2008 році для надання підтримки у впровадженні  відновлюваних і енергоефективних технологій, які мають великий потенціал для мінімізації довгострокових викидів парникових газів, країнам з середнім рівнем доходів. ФЧТ, що вже фінансує програми у 15-ти країнах і одному регіоні, є найбільшим із діючих багатосторонніх інструментів фінансування програм у сфері збереження клімату.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За станом на 1 серпня 2013 року Банк виділив на реалізацію 327 проектів в Україні більше ніж 8,55 млрд. євро (11, 4 млрд. дол.США).

 

ЄБРР ПІДТРИМУЄ ПРОЕКТ  У СФЕРІ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

Пакет фінансування на суму 5,4 млн. євро для сонячної електростанції в Одеській області

24/09/2013   Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) активно реалізує свою стратегію перетворення виробництва відновлюваної енергії в Україні у надійне джерело енергопостачання. Банк надає пакет фінансування на суму 5,4 млн. євро ТОВ "Теплодар ПіВі" (Одеська область) для розробки, будівництва та експлуатації сонячної електростанції потужністю 4,2 МВт. Пакет фінансування, організований Банком, передбачає 8-річний кредит ЄБРР на суму 3,9 млн. євро і 15-річний кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 1,5 млн. євро.

Після завершення будівництва сонячна електростанція буде підключена до мережі и почне працювати відповідно до законодавства України про "зелений тариф", згідно з яким уряд гарантує купівлю усієї електроенергії, виробленої місцевими електростанціями з використанням відновлюваних джерел, за фіксованою ціною до 2030 року.

Новий проект у галузі сонячної енергетики є частиною Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) - інвестиційного механізму ЄБРР обсягом 70 млн. євро (50 млн. євро від ЄБРР і 20 млн. євро від ФЧТ), призначеного для надання фінансування приватним місцевим підприємствам, що бажають інвестувати кошти в проекти з відновлюваної енергетики в Україні. Технічна допомога у підготовці проектів, розробці нормативної бази і проведенні стратегічної екологічної оцінки фінансується Глобальним екологічним фондом.

ФЧТ був створений у 2008 році для надання підтримки у впровадженні  відновлюваних і енергоефективних технологій, що мають великий потенціал для мінімізації довгострокових викидів парникових газів, країнам з середнім рівнем доходів. ФЧТ, що вже фінансує програми у 15-ти країнах і одному регіоні, є найбільшим із діючих багатосторонніх інструментів фінансування програм у сфері клімату.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За станом на серпень 2013 року Банк виділив на реалізацію 327 проектів в Україні більше ніж 8,55 млрд. євро (11, 4 млрд. дол.США).

www.ebrd.com/pages/news/press/2013/130924c.shtml

 

ЄБРР ПРОФІНАНСУЄ ПРОЕКТ БУДІВНИЦТВА НАЙБІЛЬШОГО ПІДКЛЮЧЕНОГО ДО ЕНЕРГОСИСТЕМИ БІОГАЗОВОГО ЗАВОДУ В УКРАЇНІ

Фінансування обсягом 4,2 млн. євро на реалізацію зразкового проекту відновлюваної енергії буде виділено ЗАТ «Екопрод»

06.06.2013     ЄБРР організує фінансування обсягом до 4,2 млн. євро для приватної компанії «Екопрод», яке буде використано для будівництва та введення в експлуатацію біогазового заводу потужністю  1,5 МВт в Донецькій області на сході України.

Цією інвестицією Банк продовжує підтримку проектів відновлюваної енергетики в Україні, яка ще значною мірою залежить від імпортованих енергоносіїв, тоді як її власні  енергогенеруючі потужності старіють та створюють великі обсяги викидів у навколишнє середовище. Пакет фінансування, залучений Банком, включатиме в себе семирічний кредит ЄБРР на суму 3,1 млн. євро і п’ятнадцятирічний кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 1,1 млн. євро.

Біогазовий завод, який спроектує, побудує і експлуатуватиме компанія "Экопрод", вироблятиме 5,8 млн. куб. м біогазу за рік, з яких можна буде виробити 9900 МВтг електроенергії. Цей завод стане однією з перших біогазових установок в країні, які відпускають електроенергію в енергоринок.

Проект впроваджується в рамках Програми ЄБРР фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF), інвестиційного механізму обсягом 70 млн. євро (50 млн. євро від ЄБРР і 20 млн. євро від ФЧТ), створеного для надання фінансування приватним місцевим підприємствам, які бажають інвестувати кошти у проекти з відновлюваної енергії в Україні. Технічну допомогу в підготовці проектів, створенні нормативної бази та проведенні стратегічної екологічної експертизи фінансує Глобальний екологічний фонд (ГЕФ).

ФЧТ був заснований в 2008 р. для надання підтримки країнам з середнім рівнем доходу у впровадженні відновлюваних і енергоефективних технологій, що мають високий довгостроковий потенціал для мінімізації викидів парникових газів. Нині ФЧТ фінансує програми в 15 країнах і одному регіоні, будучи найбільшим діючим багатостороннім кліматичним фінансовим механізмом.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За станом на 31 березня 2013 р. Банк узяв на себе зобов'язання відносно надання більше €8,63 млрд.($11 млрд.) у рамках 337 проектів в Україні.

 

«Біогазенерго» - нетехнічне резюме

Приватна компанія ТОВ "Біогазенерго" звернулася в Європейський Банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування будівництва ТЕС, працюючої на біомасі, у Київській області, Україна. ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний  аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НТП) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ є оглядом запропонованих планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також містить відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту.

NTS (ukr)

ESAP (ukr)

SEP (ukr)

 

У Києві відбувся 7-й тренінговий семінар USELF для українських банків 

29 травня 2013 року у Києві відбувся 7-й тренінг - семінар для представників українських банків «ЄБРР/USELF: розвиток і фінансування проектів із використанням відновлюваних джерел енергії в Україні – приклад для місцевих банків?».

У семінарі взяли участь близько 20 представників українських та іноземних банків, а також інвестиційних фондів і компаній з управління активами.  

Семінар відкрився вступним словом та презентацією д-ра Сергія Масліченка, старшого менеджера з розвитку бізнесу Департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР, «Фінансування ЄБРР проектів з використанням відновлюваних джерел енергії: досвід та можливості».

У своїй презентації Олексій Романов, старший експерт USELF з фінансових питань, IMEPOWER Consulting, охарактеризував поточний стан і перспективи розвитку сектору відновлюваної енергетики в Україні.

Тіно Малер, старший спеціаліст у сфері відновлюваної енергетики, Fichtner GmbH&Co KG, здійснив аналіз технологій, які застосовуються у відновлюваній енергетиці, та навів основні техніко-економічні показники таких технологій.

Нарек Харутюнян, виконавчий директор компанії Rengy Development, на прикладі впровадженого проекту будівництва та експлуатації сонячної електростанції в селі Пороги Вінницької області показав практичну можливість реалізації таких проектів в Україні.

Емма Хайт, NIBC Bank N.V., Лондон, Департамент інфраструктури та відновлюваної енергетики, розповіла про практику оцінки та фінансування проектів відновлюваної енергетики західними банками.

Д-р Пітер Пінтц, Директор Програми USELF, Fichtner GmbH&Co KG, узагальнив отриманий практичний досвід, ґрунтуючись на комплексній оцінці проектів, здійсненій USELF.

Презентації, які узагальнили 2,5 - річний досвід роботи Програми USELF, були високо оцінені аудиторією. Під час подальшої дискусії учасники семінару отримали відповіді від представників ЄБРР та USELF на численні питання стосовно проблем оцінки та фінансування проектів відновлюваної енергетики.

Презентація д-ра Сергія Масліченка (ЕБРР)

Презентація Олексія Романова (USELF)

Презентація Тіно Малера (USELF)

Презентація Нарека Харутюняна (Rengy Development)

Презентація Емми Хайт (NIBC Bank N.V.)

Презентація Пітера Пінтца (USELF)

Фотографії 7-го тренінг - семінару USELF

 

ЄБРР розширює портфель проектів у сфері  відновлюваної енергетики в Україні

Пакет фінансування обсягом 5,6 млн. євро для підтримки нового проекту у галузі сонячної енергетики в Україні

25.04.2013     Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) продовжує сприяти і надавати підтримку проектам у сфері відновлюваної енергетики в Україні, спрямованих на зменшення рівня впливу виробництва традиційної електроенергії на довкілля. Відновлювана енергетика ще має затвердитись у якості одного із основних факторів забезпечення енергетичної безпеки в Україні, проте вона вже починає відігравати біль значиму роль у стабільному енергопостачанні.

Останній  проект з відновлюваної енергетики, підтриманий Банком, передбачає розробку, будівництво та експлуатацію у Вінницькій області сонячної електростанції потужністю 5 МВт, оператором якої буде місцева компанія «Ренджі Томашпіль». Пакет фінансування, залучений Банком, включатиме шестирічний кредит ЄБРР на суму 3,8 млн. євро і десятирічний  кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 1,8 млн. євро.

Новий проект у галузі сонячної енергетики є частиною Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) - інвестиційного механізму обсягом 70 млн. євро (50 млн. євро від ЄБРР і 20 млн. євро від ФЧТ), призначеного для надання фінансування приватним місцевим підприємствам, які бажають інвестувати кошти у проекти з відновлюваної енергетики в Україні. Технічна допомога у підготовці проектів, розробленні нормативної бази та проведенні стратегічної екологічної експертизи фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

ФЧТ був створений у 2008 році для надання країнам з середнім рівнем доходів підтримки у впровадженні відновлюваних і  енергоефективних технологій, які мають великий потенціал для мінімізації довгострокових викидів парникових газів. ФЧТ уже фінансує програми у 15 країнах і одному регіоні, будучи найбільшим з діючих багатосторонніх інструментів фінансування програм у сфері клімату.

ЄБРР – найбільший фінансовий інвестор в Україні. Станом на 31 березня 2013 року Банк виділив через 337 проектів в Україні понад 8,63 млрд. євро (11 млрд. дол. США).

http://www.ebrd.com/english/pages/news/press/2013/130425a.shtml

 

«Теплодар ПВ» - нетехнічне резюме

Приватна компанія «Теплодар ПВ» звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування будівництва сонячної електростанції  в Одеській області, Україна. ЄБРР виконав перед- проектний екологічний і соціальний  аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НРП) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ є оглядом запропонованих планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також містить відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту.

Матеріали для скачування

 

«Екопрод» - нетехнічне резюме

Приватна акціонерна компанія «Екопрод» звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання фінансування будівництва біогазової електростанції в Донецькій області, Україна. ЄБРР виконав перед- проектний екологічний і соціальний  аналіз проекту та надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НТП) з викладом екологічних і соціальних аспектів.

Цей документ є оглядом запропонованих планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме потенційних екологічних та соціальних наслідків, а також містить відповідні заходи щодо пом’якшення негативних екологічних та соціальних наслідків здійснення проекту.

Матеріали для скачування

 

Rengy Tomashpil – нетехнічне резюме

Приватна компанія Rengy Tomashpil звернулася до Європейського Банку реконструкції та розвитку(ЄБРР) з метою отримання фінансування будівництва сонячної електростанції поблизу села Гнатків Вінницької області, Україна.

ЄБРР виконав передпроектний екологічний і соціальний аналіз проекту і надав допомогу в розробці необхідної документації з екологічних і соціальних питань, а саме Плану екологічних і соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та нетехнічного резюме проекту (НРП) з викладом екологічних і соціальних наслідків здійснення проекту.

Цей документ є оглядом планів розвитку, викладених у нетехнічному вигляді, резюме щодо  екологічних та соціальних наслідків, а також  містить заходи щодо пом’якшення негативних  екологічних та соціальних наслідків здійсненя проекту.  

Матеріали для скачування

 

УСПІШНО ВВЕДЕНО В ДІЮ ПЕРШИЙ ПРОЕКТ ІЗ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА ФІНАНСУВАННЯ ЄБРР В РАМКАХ ПРОГРАМИ USELF

Успішно введена в експлуатацію сонячна електростанція потужністю 4,5 МВт, яка є власністю ТОВ «Грін Агро Сервіс». Фінансування проекту здійснювалося в рамках Програми USELF. Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України (НКРЕ), 27 грудня 2012 для сонячної електростанції затверджено «зелений тариф». Угода щодо закупівлі електроенергії з ДП «Енергоринок» була підписана 29 січня  2013 року та ухвалена НКРЕ 31 січня 2013 року. Постачання електроенергії в мережу розпочато у лютому 2013 року.

Більш детально можна ознайомитись тут

 

У Києві відбувся 6-й тренінговий семінар USELF  

17/10/2012  

17 жовтня 2012 року в Києві в рамках 4-го Міжнародного форуму по відновлюваній енергетиці і енергоефективності REF-2012 відбувся 6-й тренінговий семінар “ЕБРР/USELF: 2 роки здійснення і фінансування ВЕ-проектів в Україні”.  У семінарі взяли участь більше 90 представників українських і міжнародних девелоперов, інвесторів, консультантів, організацій, асоціацій, експерти і учасники міжнародного ринку відновлюваної енергетики.

Семінар відкрився презентацією д-ра Сергія Масліченка, старшого менеджера із розвитку бізнесу  Департаменту енергоефективності і зміни клімату ЄБРР: “Діяльність ЄБРР у сфері відновлюваної енергетики: досвід і можливості” і “Оглядом діяльності Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні”, представленим д-ром Пітером Пінтцем, директором Програми USELF, Fichtner GmbH & Co KG.

У наступній презентації Олексій Романов, старший експерт USELF з фінансових питань, IMEPOWER Consulting, роз'яснив учасникам специфіку процесу надання заявок в USELF.  

Лілія Сурженко, старший експерт USELF по юридичних питаннях, IMEPOWER Consulting, зупинилася на проблемних питаннях юридичного оформлення проектів, здійснюваних у сфері альтернативної енергетики України.

Д-р Олена Борисова, менеджер програм ЄБРР, своєю презентацією ““Екологічна і соціальна оцінка: порівняльний огляд вимог ЄБРР і вимог українського законодавства” інформувала учасників про екологічні і соціальні вимоги ЄБРР при здійсненні проектів в альтернативній енергетиці.

Презентації, узагальнюючі досвід дворічної роботи Программи USELF були високо оцінені аудиторією. В ході подальшої дискусії учасники семінару отримали відповіді від представників ЄБРР і USELF на численні питання, що цікавлять їх і стосуються проблем підготовки проектів поновлюваної енергетики, розробки, введення в дію і експлуатації об'єктів поновлюваної енергетики.
Презентація д-ра Сергія Масліченка (ЄБРР) “Діяльність ЄБРР у сфері відновлюваної енергетики: досвід і можливості”
Презентація д-ра Пітера Пінтца (USELF) “Огляд діяльності Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні”
Презентація Олексія Романова “Специфіка надання заявок в USELF”
Презентація Лілії Сурженко (USELF) “Проблемні питання юридичного оформлення проектів в альтернативній енергетиці”  
Презентація д-ра Олени Борисової (ЄБРР) “Екологічна і соціальна оцінка: порівняльний огляд вимог ЄБРР і вимог українського законодавства”

Фотографії 6-го тренінгового семінару USELF

 

ЄБРР профінансує свій перший проект із сонячної енергії

Програма фінансування обсягом 5,7 млн. євро, спрямована на підтримку сектора відновлюваної енергії в Україні

ЄБРР активно сприяє використанню відновлюваної енергії в Україні з метою зменшення залежності країни від імпортованого викопного палива та зміцнення її енергетичної безпеки. Нова ініціатива Банку, спрямована на виробництво сонячної енергії в одній з найбільш енергоємних країн регіону, допоможе послабити вплив традиційної енергетики на навколишнє середовище в Україні.

ЄБРР залучає фінансовий пакет у розмірі 5,7 млн. євро для розвитку, будівництва і експлуатації сонячної електростанції потужністю 4,5 МВт, яка буде розташована у Вінницькій області, на півдні України. Електростанція буде власністю ТОВ «Грін Агро Сервіс». Цей перший в історії Банку проект у сфері сонячної енергетики, фінансований ним у регіоні, передбачає надання коштів двома паралельними траншами: це восьмирічний кредит ЄБРР у сумі 4,1 млн. євро та п’ятнадцятирічний кредит у сумі 1,6 млн. євро від Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Проект впроваджується в рамках Програми ЄБРР фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF), інвестиційного механізму обсягом 70 млн. євро (50 млн. євро від ЄБРР і 20 млн. євро від ФЧТ), створеного для надання фінансування приватним місцевим підприємствам, які бажають інвестувати кошти у проекти з відновлюваної енергії в Україні. Технічну допомогу в підготовці проектів, створенні нормативної бази та проведенні стратегічної екологічної експертизи фінансує Глобальний екологічний фонд (ГЕФ).

«Банк уже вклав понад 1,3 млрд. євро у проекти зі сталої енергетики в Україні й залишається відданим справі розвитку сектора відновлюваної енергії у цій країні. Цей перший проект із сонячної енергетики, фінансований ЄБРР, повинен прокласти дорогу іншим аналогічним проектам в Україні та інших країнах регіону», - заявив Андре Куусвек, Директор ЄБРР в Україні.

«Це наш перший проект у сфері сонячної енергетики, впроваджуваний у співпраці з ЄБРР, і він знаменує собою значний крок для нашої компанії. Ще на більшу увагу заслуговує, однак, те, що Україна стала першою країною, яка залучила фінансування ЄБРР у сектор сонячної енергетики, і ми сподіваємось, що країна продовжить підтримувати відновлювані джерела енергії та буде відкрита для іноземних інвестицій у цю важливу сферу», - зазначив Нарек Арутюнян, управляючий директор проектної компанії Rengy Development.

«USELF – унікальний механізм, який сприяє урядові України у створенні законодавства про відновлювані джерела енергії, допомагає місцевим розробникам готувати проекти, прийнятні для фінансування, й забезпечує довгострокове фінансування для реалізації цих проектів. Зв’язуючи разом пільгові кредити ФЧТ, грант ГЕФ і комерційне фінансування ЄБРР, ми можемо позитивно вплинути на цей новий, але складний ринок в Україні», - сказав Сергій Масліченко, старший менеджер Департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР.

ФЧТ був створений в 2008 році для надання країнам, що розвиваються, підтримки у питаннях впровадження технологій, що мають значний потенціал для мінімізації довгострокових викидів парникових газів та пов’язаними із відновлювальною енергетикою та енергозбереженням. ФЧТ фінансує програми у 15 країнах і одному регіоні та є найбільшим багатостороннім інструментом вуглецевого фінансування.

ЄБРР – найбільший фінансовий інвестор в Україні. Станом на кінець серпня 2012 року Банк виділив через 320 проектів понад 8 млрд. євро (10 млрд. дол. США).

 

 

ТОВ «Грін Агро Сервіс - нетехнічне резюме

ТОВ «Грін Агро Сервіс» звернулося до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання часткового фінансування будівництва сонячної електростанції неподалік села Пороги Ямпільського району Вінницької області, Україна. ЄБРР виконав передпроектний екологічний та соціальний аналіз проекту і надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних та соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та цього нетехнічного резюме (НТР) з викладенням екологічних та соціальних аспектів.

Цей документ містить загальний нетехнічний опис проекту, що пропонується, стислий опис можливих екологічних і соціальних впливів, а також опис відповідних заходів для пом’якшення основних негативних екологічних та соціальних впливів.

Матеріали для скачування

 

Проект ТзОВ «Гідропауер» - нетехнічне резюме

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гідропауер» звернулося до Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою отримання часткового фінансування будівництва двох малих ГЕС на річці Білий Черемош в с. Голошина, Верховинського району, Івано-Франківської області, Україна. ЄБРР виконав передпроектний екологічний та соціальний аналіз проекту і надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних та соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та цього нетехнічного резюме (НТР) з викладенням екологічних та соціальних аспектів.

Цей документ містить загальний нетехнічний опис проекту, що пропонується, стислий опис можливих екологічних і соціальних впливів, а також опис відповідних заходів для пом’якшення основних негативних екологічних та соціальних впливів.

Матеріали для скачування
 

ЄБРР інвестує у перший вітроенергетичний проект в Україні

Кредит у розмірі 13,3 млн. євро на фінансування вітроелектростанції допоможе покращити енергопостачання в регіоні та зменшити викиди вуглекислого газу  

Європейський банк реконструкції та розвитку вперше інвестує у потужності вітрогенерації в Україні шляхом організації пакету фінансування на суму €13,3 млн. для спільної українсько-італійської компанії «Еко-Оптіма», що експлуатуватиме вітроелектростанцію (ВЕС) у Старосамбірському районі на заході України. Кредит складатиметься з двох паралельних траншів: 10-річного кредиту ЄБРР на суму €9,5 млн. і 15-річного кредиту Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму €3,8 млн.

Кошти кредиту будуть використані для будівництва і експлуатації ВЕС загальною потужністю 12,5 МВт, яка складатиметься з 5 вітряних турбін і генеруватиме не менше 25,5 ГВт-год щороку. Даний проект підвищить якість і надійність енергопостачання у Львівській області та забезпечить електроенергією понад 10 000 домогосподарств. ВЕС, що буде введена в експлуатацію до кінця 2012 р., також забезпечить скорочення вуглецевих викидів приблизно на 26 000 тонн щороку.

Це перший проект, який отримає фінансування в рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) - інвестиційної програми обсягом €70 млн. (€50 млн. виділено ЄБРР, €20 млн. - ФЧТ), призначеної для фінансування приватних українських підприємств, які бажають інвестувати в проекти відновлюваної енергетики в Україні. Технічна підтримка з підготовки проектів, розробки нормативно-правової бази та проведення стратегічного екологічного аналізу фінансується Глобальним екологічним фондом. Це допомогло українським органам влади внести необхідні зміни до нормативно-правової бази для того, щоб зробити проекти відновлюваної енергетики можливими з комерційної точки зору та привабливими для інвесторів.

«Україна має великий потенціал для розвитку генеруючих потужностей відновлюваної енергетики, і даний проект є внеском в його використання. Ми готові підтримувати реалізацію проектів вітряної та сонячної енергетики, малої гідроенергетики й виробництва енергії з біомаси в Україні шляхом надання власних коштів і технічної допомоги», – зазначив Керуючий директор ЄБРР у Туреччині, Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії Олів'є Декамп. „Ми високо цінуємо провідну роль ЄБРР у секторі відновлюваної енергетики в Україні. Здійснення нашого проекту стало можливим завдяки програмі USELF, яка поєднала в собі фінансування ЄБРР і ФЧТ , а також консультаційну підтримку”, – додав Максим Козицький, директор компанії „Еко-Оптіма”.

ФЧТ був створений для того, щоб пропонувати країнам, які розвиваються, позитивні стимули для впровадження технологій, що мають високий потенціал довгострокової мінімізації викидів парникових газів. В рамках ФЧТ фінансуються програми у 12 країнах та одному регіоні.

У 2006 р. ЄБРР розпочав Ініціативу щодо сталої енергетики для підвищення енергоефективності та пом’якшення наслідків зміни клімату. Прагнучи зробити Україну більш енергоефективною та енергонезалежною, Банк уже інвестував €1,3 млрд. у 60 проектів сталої енергетики  загальною вартістю майже  €6 млрд.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на сьогодні Банк узяв на себе зобов'язання щодо надання понад €7,4 млрд. ($9,76 млрд.) у рамках 293 проектів.

Проект вітрогенерації ТзОВ «Еко-Оптіма» - нетехнічне резюме

Приватна компанія ТзОВ «Еко-Оптіма» звернулася до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з проханням надати фінансування для проекту будівництва вітроелектростанції (ВЕС) у м. Старому Самборі Львівської області, Україна. Згідно з Екологічною та соціальною політикою ЄБРР 2008 р. проект віднесено до Категорії «B». ЄБРР виконав передпроектний екологічний та соціальний аналіз проекту і надав допомогу у розробці необхідної документації з екологічних та соціальних питань, а саме Плану екологічних та соціальних заходів, Плану залучення зацікавлених сторін та цього Нетехнічного резюме (НТР) з викладенням екологічних та соціальних аспектів.

Цей документ містить загальний нетехнічний опис проекту, що пропонується, стислий опис можливих екологічних і соціальних впливів, а також опис відповідних заходів для пом’якшення основних негативних екологічних та соціальних впливів.

Матеріали для скачування


 

У Києві відбувся 5-й тренінговий семінар USELF (сонячна енергетика)

09/02/2012

9 лютого 2012 г. У Києві відбувся 5-й тренінгів семінар USELF “ЄБРР: фінансування сонячної енергетики в Україні», у якому прийняли участь понад 80 представників українських девелоперів, асоціацій та консультантів.

Семінар відкрився вступним словом д-ра Олени Борисової, менеджера програм ЄБРР, і д-ра Ральфа Вальтера, менеджера Проекту USELF.

Фелікс Гудат, експерт з сонячної енергетики,  Fichtner Gmbh & Co KG, у своїй презентації зупинився на технічних та комерційних аспектах, пов’язаних із впровадженням проектів будівництва СЕС. Ним була надана детальна інформація щодо PV-ринків, перспектив їх розвитку, здійснений аналіз PV-технологій та прогноз обсягів виробництва сонячної енергії. Були викладені вимоги до вибору будівельних майданчиків, до планування проектів будівництва СЕС; відзначені особливості контрактів на проектування, матеріально-технічне забезпечення та будівництво (EPC contracts), контрактів на експлуатацію та технічне обслуговування; отримання дозволів на приєднання до електромереж, вимоги до попереднього та комплексного аналізу проектів. 

Олексій Романов, старший експерт USELF з фінансових питань, IMEPOWER Consulting, пояснив  учасникам специфіку процесу подання заявок до USELF.

Лілія Сурженко, старший експерт USELF з юридичних питань, IMEPOWER Consulting, зупинилась на проблемних питаннях юридичного оформлення проектів у відновлюваній енергетиці з урахуванням досвіду USELF.

Дейн Перман, керівник проекту СЕА, Black & Veatch, у своїй презентації здійснив огляд стратегічного екологічного аналізу USELF, процесів та досягнутих на сьогоднішній день результатів.

Д-р Марина Хотулєва, директор Центру з екологічної оцінки Еколайн / Black & Veatch (USEL SER), ознайомила аудиторію з екологічними та соціальними вимогами ЄБРР при впровадженні проектів з використанням відновлюваних джерел енергії

Маріано Сальто, старший консультант Mercados, виступив з презентацією щодо нормативної бази України для підтримки ВДЕ в Україні.

Семінар отримав високу оцінку аудиторії. Під час дискусії, що відбулася після презентацій, учасники отримали відповіді на численні запитання щодо планування та впровадження проектів будівництва СЕС.

 

Презентації  Фелікса Гудата (USELF)

Презентація Олексія Романова (USELF)

Презентація Лілії Сурженко (USELF)

Презентація д-ра Марини Хотулєвої  (USELF SER)

Презентація Маріано Сальто  (Mercados)

 

У Києві відбувся 4-й тренінговий семінар USELF з вітроенергетики

01/12/2011

1 грудня 2011 г. у Києві відбувся  4-й тренінговий семінар USELF “ЄБРР: фінансування вітроенергетики в Україні", у якому прийняли участь понад 50 представників українських  девелоперів, асоціацій та консультантів.

Семінар відкрився вступним словом д-ра Олени Борисової, менеджера програм ЄБРР, і д-ра Ральфа Вальтера, менеджера Проекту USELF.

Маркус Шуллер, експерт з вітроенергетики Fichtner Gmbh & Co KG,  у своїй презентації зупинився на технічних та комерційних аспектах, пов’язаних із впровадженням проектів будівництва ВЕС. Була надана детальна інформація щодо виробництва електроенергії з використанням вітротурбін; оцінки вітропотенціалу;  вибору вітротурбін; аспектів проектування та розташування ВЕС; організації будівництва ВЕС; під’єднання до ліній електромереж; розробки і впровадження проектів;  вибору та закупівлі обладнання; укладення контрактів на постачання обладнання та технічного обслуговування; вимог до попереднього технічного аналізу та детальної оцінки проектів.

Андрій Конеченков, Голова правління Української вітроенергетичної асоціації, у своїй  презентації поінформував учасників про історію та тенденції розвитку вітроенергетичного сектору України.

Олексій Романов, старший експерт USELF з фінансових питань, IMEPOWER Consulting, відзначив специфіку процесу подання заявок до USELF.

Лілія Сурженко, старший експерт USELF з юридичних питань, IMEPOWER Consulting, зупинилась на проблемних питаннях юридичного оформлення проектів у відновлюваній енергетиці з урахуванням досвіду USELF.

Д-р Марина Хотулєва, директор ЦЕО Еколайн / Black & Veatch (USEL SER), ознайомила аудиторію з екологічними та соціальними вимогами ЄБРР при впровадженні проектів з використанням відновлюваних джерел енергії.

Леонардо Лупано, старший консультант Mercados, виступив з презентацією щодо законодавчої бази України при впровадженні проектів з використанням відновлюваних джерел енергії.

Семінар отримав позитивну оцінку аудиторії. Під час дискусії, що відбулася після презентацій, учасники отримали відповіді на численні запитання щодо проблем при впровадженні вітроенергетичних проектів.

 

Презентація  Маркуса Шуллера (USELF)

Презентація Андрія Конеченкова (УВЕА)

Презентація Олексія Романова (USELF)

Презентація Лілії Сурженко (USELF)

Презентація д-ра Марини Хотулєвої  (USELF SER)

Презентація Леонардо Лупано  (Mercados)

 

Фотографії 4-го тренінгового семінару USELF

 

У Києві відбувся  3-й тренінговий семінар  USELF з питань малої гідроенергетики

05/10/2011

5 жовтня  2011 г. у Києві відбувся  3-й тренінговий семінар USELF  “ЄБРР: Фінансування малої гідроенергетики в Україні», у якому прийняли участь 24 представники українських девелоперів, асоціацій та консультантів.  

Семінар відкрився вступним словом д-ра Олени Борисової, менеджера програм ЄБРР, і д-ра Ральфа Вальтера, менеджер Проекту USELF.

У своїх наступних презентаціях д-р Себастіан Пальт, виконавчий директор з питань гідроенергетики Fichtner Gmbh & Co. KG, зупинився на технічних та комерційних аспектах, пов’язаних із впровадженням проектів будівництва малих ГЕС, з аналізом конкретних проектів.

Олексій Романов, старший експерт USELF з фінансових питань, IMEPOWER Consulting, поінформував учасників щодо специфіки процесу подання заявок до USELF; Лілія Сурженко, старший експерт USELF з юридичних питань, IMEPOWER Consulting, зупинилась на проблемних питаннях юридичного оформлення проектів у відновлюваній енергетиці з урахуванням досвіду USELF.

Д-р Марина Хотулєва, директор Центру з екологічної оцінки Еколайн / Black & Veatch, ознайомила аудиторію з екологічними та соціальними вимогами ЄБРР при впровадженні проектів з використанням відновлюваних джерел енергії.

Маріано Сальто, старший консультант  Mercados, виступив  з презентацією щодо законодавчої бази України при впровадженні проектів з використанням відновлюваних джерел енергії.   

Тренінговий  семінар отримав високу оцінку аудиторії. Після презентацій учасники отримали відповіді на численні питання стосовно проблем при впровадженні проектів з використанням альтернативних джерел енергії, особливо при здійсненні проектів будівництва малих  ГЕС.

 

Презентації д-ра Себастіана Пальта (USELF)

Презентація Олексія Романова (USELF)

Презентація Лілії Сурженко (USELF)

Презентація д-ра Марини Хотулєвої (USELF SER)

Презентація Маріано Сальто (Mercados)

 

Фотографії 3-го тренінгового семінару USELF

 

У Києві відбувся 2-й семінар  USELF з питань екологічної та соціальної оцінки проектів у рамках Програми  USELF

23/06/2011

23 червня 2011 р. відбувся 2-й семінар  USELF  «Проведення екологічної та соціальної оцінки проектів у рамках Програми  USELF», у якому прийняли участь 25 представників українських девелоперів та консультантів.

4-х годинний семінар відкрився привітальним словом д-ра Ральфа Вальтера, керівника Програми USELF, щодо основних принципів, механізмів та процедур Програми USELF.

Д-р Марина Хотулєва, директор Центру з екологічної оцінки Еколайн / Black & Veatch, поінформувала аудиторію про соціальні та екологічні вимоги ЄБРР при впровадженні  проектів із використанням відновлюваних джерел енергії у рамках Програми USELF, ознайомила з  екологічною та соціальною політикою ЄБРР, категоризацією проектів.

Д-р Олена Борисова, експерт  Центру з екологічної оцінки Еколайн / Black & Veatch, здійснила порівняльний огляд вимог ЄБРР і вимог українського законодавства при здійсненні екологічної та соціальної оцінки вищевказаних проектів.

Після презентацій учасники семінару взяли участь у практичному занятті щодо планування екологічної та соціальної оцінки проектів в рамках Програми USELF.

Наприкінці семінару участники мали змогу  поділитися своїми враженнями від семінару, висловити свої пропозиції щодо подальших тренінгів.  

 

Презентація д-ра Марини Хотулєвої (USELF SER)

Презентація д-ра Олени Борисової (USELF SER)

 

Фотографії 2-го тренінгового семінару USELF

 

У Києві відбувся 1-й тренінговий  семінар USELF  (біомаса та біогаз)

02/06/2011

2 червня 2011 р. у рамках 23-ї Міжнародної агропромислової виставки «АГРО- 2011»,  у Міжнародному виставковому центрі відбувся 1-й тренінговий семінар USELF «ЄБРР: Фінансування українських проектів виробництва електроенергії з використанням відновлюваних джерел енергії у вигляді біомаси і біогазу». У семінарі взяли участь більш як 50 представників українських девелоперів та консалтингових  компаній.  

3-х годинний тренінговий семінар відкрився вступним словом д-ра Ральфа Вальтера, керівника Програми  USELF, щодо основних принципів, механізмів та процедур Програми USELF.  У наступній презентації Йорг Больман, провідний фахівець з біомаси компанії Fichtner Gmbh&Co KG, зупинився на технічних та комерційних аспектах при здійсненні проектів із використанням біомаси та біогазу.  Олексій Романов, старший фінансовий експерт компанії IMEPOWER Consulting, ознайомив учасників  семінару зі специфікою проектного циклу, зокрема,  з процесом подання заявки та попереднім технічним аналізом, необхідними документами,  типовими помилками, яких припускаються девелопери, та можливостями надання проектною групою  USELF  технічної допомоги заявникам в оцінці їхніх проектів та у підготовці заявки на отримання кредиту.  

Д-р Марина Хотулєва, директор Центру з екологічної оцінки Еколайн / Black & Veatch, поінформувала аудиторію про вимоги ЄБРР щодо екологічних та соціальних аспектів при здійсненні проектів із використанням альтернативних джерел енергії.

Після презентацій учасники мали змогу поділитися своїми думками та обговорити проблемні питання з міжнародними експертами Програми USELF, місцевими експертами, девелоперами та консультантами щодо здійснення проектів з використанням  відновлюваних джерел енергії у вигляді біомаси і біогазу.  

 

Презентація д-ра Ральфа Вальтера (USELF)

Презентація Йорга Больмана (USELF)

Презентація Олексія Романова (USELF)

Презентація д-ра Марини Хотулєвої (USELF SER)

 

Відбувся 2й Семінар у рамках Програми USELF

05/04/2011

5 квітня 2011 р. відбувся 2й семінар, організований у рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF). У семінарі прийняли участь більш як 60 представників українського бізнесу, фінансових та наукових асоціацій, а також представники обласних держадміністрацій, посольства США в Україні та Європейських енергетичних асоціацій.

Протягом кількох місяців від початку Програми у жовтні 2010 року до USELF з метою отримання фінансування девелоперами було надано 40 заявок, які були проаналізовані експертами USELF. Це сприяло отриманню цінного практичного досвіду, яким експерти Програми USELF поділились на семінарі зі своїми партнерами та компаніями, що лише планують подання заявок.

3-х годинний семінар відкрився привітальним словом Сергія Масліченка, Провідного Менеджера з розвитку бізнесу у сфері енергоефективності та зміни клімату, ЄБРР, який також виклав головну ідею семінару. Наступна презентація Д-ра Пітера Пінтца, Керівника Програми USELF, компанія  Fichtner, стосувалася основних принципів, механізмів і процедури Програми USELF. Олексій Романов, Старший Фінансовий Експерт USELF, IMEPOWER Consulting, у своїй презентації зупинився на специфіці процедури подання заявок, необхідних документах, типових помилки, яких припускаються девелопери, та інших практичних аспектах.

Д-р Олена Борисова, Експерт команди Стратегічного Екологічного Аналізу USELF, Центр з екологічної оцінки Еколайн/ Black & Veatch, ознайомила аудиторію зі Стратегічним Екологічним Аналізом: звітом щодо визначення обсягу та складу робіт, здійсненого в рамках USELF.

Після презентацій відбулася жвава дискусія, протягом якої учасники семінару змогли отримати відповіді на питання, що їх цікавили. Після закінчення семінару під час неформальної дискусії учасники семінару мали нагоду поділитися своїми ідеями з девелоперами, місцевими та міжнародними експертами USELF щодо проектів з використання відновлюваних джерел енергії.

Презентація Сергія Масліченка (ЕБРР)

Презентація Д-ра Пітера Пінтца (USELF)

Презентація Олексія Романова (USELF)

Презентація Д-ра Олени  Борисової (USELF SER)

 

ЄБРР презентує Програму фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF)

26/10/2010

26 жовтня Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) офіційно презентував Програму фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF). На презентації були присутні понад 100 представників українського бізнесу, фінансових та наукових асоціацій, а також представники ЗМІ.

З привітальним словом до учасників звернувся Андре Куусвек, Директор ЄБРР в Україні. У наступному виступі Сергій Тітенко, Голова Національної Комісії регулювання електроенергетики України, звернув увагу учасників на поточний стан розвитку  поновлюваних джерел енергії  в Україні, а також на перспективи розвитку цього сектору.  Володимир Руденко, представник Міністерства палива й  енергетики, коротко виклав політику Міністерства з цього питання.

ЄБРР має великий досвід фінансування проектів сталого розвитку енергетики в країнах Центральної та Східної Європи. Основні аспекти такої діяльності були відзначені в презентації Пітера Хобсона, Старшого банкіра Лондонського Департаменту ЄБРР з питань енергоефективності та проблем зміни клімату.

У заключній презентації Д-р Пітер Пінц, Керівник групи з реалізації Програми USELF (Програма реалізується від імені ЄБРР німецькою консалтинговою компанією Fichtner GmbH & Co KG), ознайомив учасників із Програмою фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF). Він відзначив основні переваги від впровадження Програми, торкнувся питань відповідності критеріям Програми, а також циклу Проекту.

Презентації викликали велику зацікавленість аудиторії, що знайшло підтвердження у великій кількості запитань і жвавому обговоренні під час прийому з нагоди започаткування Програми.

 

Presentation by Peter Hobson (EBRD)

Presentation by Dr. Peter Pintz (USELF)

Презентація USELF, Д-р Пітер Пінц (Fichtner)

Фотографії презентації Програми фінансування альтернативної енергії в Україні

01/11/2010

Презентація Програми Uself викликала велику зацікавленість серед представників  українського бізнесу, фінансової та наукових спільноти та мала великий успіх. Тут ви можете знайти добірку фотографій, які висвітлюють Презентацію та прес-конференцію, що відбулася у рамках Презентації.